A A A

Asusa na IFA 2012

3 września 2012, 12:10
Asusa na IFA 2012

Podczas targów IFA 2012 firma Asus pokazała dwa nowe ultrabooki: Zenbook U500VZ i Zenbook Prime UX21A Touch oraz dwie hybrydy: Asus TAICHI oraz Transformer Book.

Zenbook U500VZ ma być fuzją połączenie mobilności, wydajności z unikalnym i stylowym wyglądem. W środku urządzenia znajdziemy czterordzeniowy procesor trzeciej generacji Intel Core i7. Dołączona do została karta graficzna NVIDIA GT650M oraz dysk 512GB SSD. Obudowa Zenbooka ma 19,7mm w najgrubszym punkcie. U500VZ posiada 15-calowy ekran Full HD.

Podwójny napęd SSD oferuje szybki transfer danych przy objętości do 512GB, zaś połączenia napędu 128GB SSD i dysku twardego 500GB zapewnia równowagę pomiędzy wydajnością i pojemnością. Dzięki zastosowaniu technologii ASUS Super Hybrid Engine II udało się wydłużyć czas pracy na baterii aż o 25 proc.

Zenbook Prime UX21A Touch to pierwszy ultrabook z ekranem wielodotykowym. Jest on wyposażony w procesor trzeciej generacji Intel Core i do 256GB pamięci dyskowej SSD. Ekran Super IPS+ Full HD zapewnia obraz z szerokimi kątami widzenia (do 178 stopni). Gniazda USB 3.0 umożliwiają szybkie ładowanie urządzeń i dziesięciokrotnie szybszy transfer danych niż USB 2.0, natomiast dwupasmowa antena Wi-Fi 802.11n obsługuje szybszy standard transmisji bezprzewodowej oferowany przez najnowsze routery 5GHz.

Asus TAICHI to urządzenie przenośne posiadające dwustronny ekran. Po otwarciu pokrywy TAICHI to standardowy ultrabook z podświetlaną klawiaturą QWERTY i touchpadem. Po jej zamknięciu TAICHI momentalnie przemienia się w wielodotykowy tablet z rysikiem. Co więcej, oba ekrany mogą pracować niezależnie i jednocześnie, co oznacza, że TAICHI mogą obsługiwać dwie osoby naraz. W tym urządzeniu zastosowano procesory trzeciej generacji Intel Core.

Asus Transformer Book to pierwszy na świecie notebook umożliwiający, poprzez odczepienie ekranu, przemianę tradycyjnego laptopa w tablet. Urządzenie jest dedykowane użytkownikom, którzy chcą dysponować wielodotykowym tabletem, jednocześnie zachowując wszystkie funkcjonalności notebooka. Transformer Book posiada procesor trzeciej generacji Intel Core i7 oraz oferuje wybór spośród szeregu konfiguracji pamięci dyskowych SSD i HDD.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto