A A A

Atak phishingowy na Orange Polska

25 czerwca 2014, 10:00
Po atakach na klientów sieci kablowych Vectra i UPC, oszuści internetowi postanowili wziąć na celownik Orange Polska.
Atak phishingowy na Orange Polska

"Nie zmieniliśmy wyglądu naszych faktur, nie wymagamy byście gdziekolwiek wpisywali dane waszych kart płatniczych, nie wysyłamy do Was maili z adresów w domenie @orange.pl! Jeśli macie jakiekolwiek podejrzenie co do domniemanego maila od nas - z dużym prawdopodobieństwem to atak phishingowy" - ostrzega Orange za pomocą swojego bloga.

Link prowadzi na jakiś dziwny serwer pod argentyńską domeną. Wygląd maila sugeruje, że link był "schowany" pod słowami "Zaloguj się teraz", dlatego nie możemy zapominać, że nawet jeśli treść wiadomości kusi do kliknięcia (zapłaciłeś rachunek dwa razy - co oznacza, że na pewno zależy ci na zwrocie nadpłaty), warto najpierw najechać kursorem nad link i sprawdzić, dokąd prowadzi. No i oczywiście w oficjalnej korespondencji Oragne nigdy nie zwraca się do klientów w słowach "cześć", i nie podpisuje korespondencji "Orange 2014".

Po kliknięciu w podejrzany adres pokazuje się strona na której możemy wpisać dane naszej karty płatniczej, na którą ma trafić nasz "zwrot nadpłaty". Oczywiście dane natychmiast po ich wpisaniu wejdą w posiadanie cyberprzestępców, którzy czym prędzej będą chcieli wyczyścić nasze konto.

Orange Polska raz jeszcze przypomina, że nigdy żąda podania przez internet danych ani autoryzacji płatności. Linki w mailach od nas prowadzą do portalu Orange.pl i opublikowanych na nim instrukcji, dotyczących przeprowadzania płatności.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto