A A A

Australia: surowsze kary za naruszenie prywatności

26 października 2021, 10:00
Projekt nowych przepisów wprowadza rygorystyczne wymagania dotyczące obsługi danych osobowych dzieci w mediach społecznościowych.
Australia: surowsze kary za naruszenie prywatności

Stawiają na ochronę prywatności

Wstępny projekt ustawy o ochronie prywatności w internecie stanowić będzie rozszerzenie obowiązujących w Australii przepisów ustawy o prywatności.

Nowe regulacje wprowadzają w Kraju Kangurów m.in. obowiązek weryfikacji wieku użytkowników platform społecznościowych. Konieczne będzie również uzyskanie przez zarządców serwisów zgody rodziców lub opiekunów dziecka w wieku poniżej 16 lat przed zebraniem, wykorzystaniem lub ujawnieniem jego danych osobowych.

Ustawa o prywatności online ma również na celu wprowadzenie surowszych kar dla organizacji, które naruszają prywatność użytkowników. Wysokość kar może wynieść nawet 10% krajowego rocznego obrotu organizacji lub 10 milionów dolarów australijskich.

Na takie grzywny narażone są np. Facebook, Reddit, WhatsApp i Zoom oraz platformy do gier, które umożliwiają użytkownikom czatowanie ze sobą.

fot. Patty Jansen – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto