A A A

Australia uderza w Google'a

4 listopada 2021, 14:00
Australijski regulator chce, by użytkownicy mogli wybrać na smartfonach dowolną wyszukiwarkę – niekoniecznie tę koncernu z Mountain View.
Australia uderza w Google'a

Stop dominacji Google'a

Australijska Komisja ds. Konkurencji i Konsumentów (ACCC) chce ukrócić monopol Google na rynku wyszukiwarek i zmusza giganta do zainstalowania „ekranu wyboru" na smartfonach. Chodzi o to, by użytkownicy mieli możliwość wyboru również innej wyszukiwarki niż Google'a.

Główny regulator w Kraju Kangura chce również, by gigant przestał płacić Apple'owi za instalowanie wyszukiwarki Google'a jako domyślnej opcji na urządzeniach z symbolem jabłuszka.

„Obawiamy się, że dominacja Google'a i jego zdolność do wykorzystywania własnych zasobów finansowych do finansowania umów, dzięki którym jest domyślną wyszukiwarką na wielu urządzeniach (...) szkodzą konkurencji i konsumentom" – stwierdził przewodniczący ACCC Rod Sims.

fot. TheDigitalWay – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto