A A A

Bamboo Stylus feel dla Samsung Galaxy Note

8 kwietnia 2013, 11:20
Bamboo Stylus feel dla Samsung Galaxy Note

Wacom wprowadza na rynek Bamboo Stylus feel dla urządzeń Samsung Galaxy Note – kolejny produkt należący do gamy aktywnych piór w rodzinie Bamboo Stylus.

Technologie Wacom feel IT są dla firmy kluczowe – pozwalają użytkownikom w unikalny i naturalny sposób pracować za pomocą pióra przy korzystaniu z urządzeń mobilnych. Dzięki technologii rezonansu magnetycznego (EMR) możliwa jest stała komunikacja aktywnego pióra i specjalnego czytnika, w który wyposażono smartfony bądź tablety.

Technologia umożliwia wykorzystywanie różnych poziomów nacisku i pozwala użytkownikowi na dokładne odwzorowanie jego ruchów na ekranie kompatybilnego urządzenia mobilnego. Na przykład, gdy dociskamy piórko do ekranu, linia robi się grubsza. Większość smartfonów i tabletów wykorzystujących technologię feel IT rozpoznaje do 512 poziomów nacisku (niektóre rozpoznają ich więcej). W związku z tym użytkownicy mogą korzystać ze swoich rysików zgodnie z zasadami ergonomii do robienia precyzyjnych notatek, rysowania czy szkicowania i czerpać z tego jeszcze więcej radości. Dodatkowo, Bamboo Stylus feel jest wyposażony w umieszczony w obudowie przycisk, który można dostosować i personalizować za pomocą aplikacji na smartfon lub tablet.

Podczas gdy dwa aktywne pióra Bamboo Stylus zaprezentowane w grudniu 2012 roku są kompatybilne z systemem Windows 8 i produktami Android, nowy Bamboo Stylus feel został zoptymalizowany pod kątem urządzeń Samsung Galaxy Note, odpowiednio wykorzystując specyficzną konfigurację sprzętową. Tak jak jego bliźniak, piórko oferowane jest w wersjach czarnej i białej.

Piórka Bamboo Stylus feel, w cenie 39,90 euro (z VAT), będą dostępne od początku maja 2013. W zestawie Bamboo Stylus feel dla Samsung Galaxy Note znajdą się także dwie końcówki: miękka i twarda, zależnie od stylu pracy użytkownika – tak jak ołówki o różnym stopniu twardości w kontakcie z papierem.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto