A A A

BenQ odświeża serię projektorów biznesowych

5 listopada 2010, 10:02
BenQ odświeża serię projektorów biznesowych

Firma BenQ zaprezentowała odświeżoną serię projektorów przeznaczonych dla małych firm, odbiorców indywidualnych oraz sektora edukacyjnego - MX76x.

Pierwsze modele tej serii to: MX760 i MX761. Wykorzystują one technologię DLP, mają podstawową rozdzielczość XGA - 1024x768 oraz kontrast na poziomie 5300:1. Modele różnią się od siebie poziomem jasności, która wynosi odpowiednio 3700 ANSI lumenów dla MX760 oraz 4200 ANSI lumenów dla MX761. Cechą wyróżniającą te projektory jest duży - 1,6-krotny - zoom optyczny, który pozwala osiągnąć obraz o przekątnej 60" w wyjątkowo szerokim zakresie odległości od ekranu: od 1,70 do 2,72 m. Obydwa projektory mogą wyświetlać obraz o przekątnej od 18” (45cm) do 300” (750cm).

Wygodę projekcji w rożnych warunkach zwiększa funkcja ręcznego, pionowego przesunięcia obiektywu (Lens Shift) w zakresie 20°. Umożliwia ona korekcję geometrii obrazu bez najmniejszej nawet utraty jakości obrazu.

BenQ MX760 / MX761, jest również cichy, co jest niezbędne w przypadku prezentacji w małych salach konferencyjnych i pomieszczeniach – projektory generują szumy własne na poziomie: 35dB (tryb normalny) i 30dB (tryb ekonomiczny). Wiele portów wejściowych pozwala na podłączenie każdego typu urządzenia zewnętrznego. Porty wejściowe: PC: analog RGB: D-sub, LAN, USB, A/V: HDMI V1.3 x 1, S-Video, kompozyt video: RCA x 1, Audio: Stereo Mini Jack x 1, Audio L/R : RCA x 2. Porty wyjściowe: PC: D-sub, Audio Out, głośnik 2x10W.

Choć urządzenia te zaprojektowane zostały dla odbiorcy biznesowego, posiadają również wbudowane rozwiązania dla szkół i uczelni. Jednym z nich jest funkcja wyświetlania pomocniczych linii na tablicy: do kaligrafii, pięciolinii, tabeli lub prostokątnego układu współrzędnych, co znakomicie ułatwia pracę nauczyciela.

Wbudowane gniazdo mikrofonu w połączeniu z dwoma głośnikami 10W czyni projektor niezależnym multimedialnym centrum do zajęć lekcyjnych czy seminaryjnych.

Funkcja koloru ekranu umożliwia - za naciśnięciem klawisza – uzyskanie prawidłowych barw obrazu na ekranie, który nie jest biały a np. żółty, niebieski, zielony.

Bardzo ciekawą funkcją jest możliwość bezpośredniego wyświetlania napisów (tzw. transkryptu dialogu) bez potrzeby instalowania dodatkowego zewnętrznego modułu. Funkcja ta jest przydatna do nauki języka obcego lub w innych przypadkach, kiedy jest potrzeba wyświetlania na ekranie transkryptu dialogu. Projektory dostępne są w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej: MX760 - 4.259 zł, MX671 – 5.099 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto