A A A

Bestseller Snowdena w darmowej wersji

11 lutego 2020, 08:00
Edward Snowden przygotował dla chińskich czytelników nieocenzurowane wydanie książki „Pamięć nieulotna".
Bestseller Snowdena w darmowej wersji

Darmową, chińską wersję książki „Pamięć nieulotna" („Permanent Record") można pobrać z sieci – poinformował o tym sam autor bestsellera, Edward Snowden.

Liczący około 400 stron plik PDF zawiera fragmenty usunięte przez cenzorów Chińskiej Partii Komunistycznej z oficjalnego wydania. Dotyczyły one przede wszystkim uruchomionej przez władze kraju zapory ogniowej („Wielkiego Firewalla"), która jest ważnym elementem systemu kontroli treści rozpowszechnianych w Państwie Środka. Jak pisze Snowden, do powstania nieocenzurowanej edycji przyczynili się „zwykli chińscy czytelnicy i tłumacze". W elektronicznej wersji „Pamięci nieulotnej" wyraźnie zaznaczono sekcje wycięte przez cenzorów z wydania drukowanego.

Światowa premiera wspomnień Snowdena odbyła się 17 września ubiegłego roku. Były pracownik Centralnej Agencji Wywiadowczej opisał w książce kulisy pracy nad budowanym przez władze USA systemem przechwytywania i rejestrowania informacji przekazywanych za pośrednictwem wszystkich kanałów komunikacji elektronicznej. Amerykański rząd, nie mogąc zablokować wydania pamiętnika, pozbawił Snowdena tantiem z jego sprzedaży.

fot. The Guardian/YouTube


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto