A A A

Bez cenzury ani rusz

27 kwietnia 2020, 07:55
Chiński rząd nakazał firmie ByteDance usunięcie aplikacji wspomagającej pracę grupową.
Bez cenzury ani rusz

Jedni zarzucają TikTokowi blokowanie treści, inni brak stosowania cenzury.

Firma ByteDance została zmuszona przez Chińską Administrację Cyberprzestrzeni (CAC, Cyberspace Administration of China) do usunięcia ze wszystkich krajowych platform rozpowszechniania aplikacji własnego narzędzia Feishu wspomagającego pracę grupową.

Urzędnicy stwierdzili przed miesiącem, że Feishu pozwala przeglądać treści publikowane m.in. w serwisach Facebook i Twitter, których działalność jest w ChRL zakazana. ByteDance usunęła tę funkcję natychmiast po tym, gdy CAC wyraziła zastrzeżenia z nią związane, ale urzędnicy i tak nakazali wycofanie aplikacji.

Oprogramowanie Feishu jest odpowiednikiem Slacka połączonego z komunikatorem Skype i Dokumentami Google'a: obsługuje funkcje takie jak czaty grupowe i zarządzanie dokumentami online, wideokonferencje i płatności. Aplikacja zaczęła szybko zyskiwać w Chinach popularność ze względu na epidemię koronawirusa i przymusową izolację mieszkańców kraju. Feishu konkurowało w Chinach z podobnymi narzędziami holdingów Alibaba i Tencent.

Stale dostępny jest z kolei Lark, będący odpowiednikiem Feishu przeznaczonym na rynki zewnętrzne (a wykorzystywanym w Japonii i Singapurze).

fot. ByteDance


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto