A A A

Bez konta nie zobaczysz zdjęć na Instagramie

24 kwietnia 2020, 11:20
Instagram nie pozwala już niezalogowanym użytkownikom przeglądać fotek na platformie.
Bez konta nie zobaczysz zdjęć na Instagramie

Interesują Cię fotki? Zaloguj się!

Od kilku dni bez konta na Instagramie nie możemy już oglądać na komputerze i tabletach zdjęć oraz filmów z publicznych profili. Do tej pory była taka możliwość. Teraz przy próbie kliknięcia fotki platforma wyświetla nam ekran logowania. Dotyczy to komputerów z systemami Windows i macOS.

 

Czy da się obejść blokadę?

Brazylijski bloger Manual do Usuário przeprowadził testy na komputerach podłączonych do prywatnych i publicznych sieci – w różnych miastach, na różnych przeglądarkach, nawet przy wyłączonych wtyczkach blokujących reklamy. Za każdym razem rezultat był taki sam: bez wcześniejszego zalogowania się nie można było przeglądać publicznych materiałów udostępnionych w serwisie.

Blokadę udało się jednak obejść dzięki zmianie identyfikatora przeglądarki. Witryna „sądzi" wówczas, że korzystamy z niej, używając nie komputera, ale np. smartfona. W takim wypadku zdjęcia i filmy były widoczne tak samo jak przed wprowadzeniem zmian. Instagram zatem nie zablokował jeszcze możliwości przeglądania materiałów bez logowania w przeglądarkach na telefonach komórkowych.

 

Utrudniony kontakt z klientami

Brak możliwości przeglądania materiałów bez logowania się może być sporym problemem np. dla małych firm. Dla wielu z nich Instagram to jedno z podstawowych źródeł kontaktu z klientami oraz miejsce do promowania oferty. Wprowadzona zmiana może skutkować problemami z dotarciem do potencjalnych klientów, szczególnie jeżeli z różnych powodów nie będą oni chcieli założyć konta w tym portalu społecznościowym.

 

fot. Cloudlynx – Pixabay


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto