A A A

Biały Dom chce regulować zasady moderacji

13 sierpnia 2019, 11:40
Donald Trump proponuje, aby FCC nadzorowała proces usuwania treści w mediach społecznościowych.
Biały Dom chce regulować zasady moderacji

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, przemawiając do osób zebranych na spotkaniu poświęconym mediom społecznościowym, wspomniał o rozszerzeniu uprawnień Federalnej Komisji Łączności (FCC).

Amerykańscy konserwatyści utrzymują, że są dyskryminowani przez administratorów platform społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter, i stale docierają do nich skargi dotyczące usuwania z serwisów treści zamieszczanych przez przedstawicieli prawicy. Składane zażalenia są często motywowane zwalczaniem mowy nienawiści albo naruszeniem zasad obowiązujących w portalu.

Specjalne przepisy wykonawcze miałyby dać Federalnej Komisji Łączności prawo nadzorowania procesu kontroli treści na platformach społecznościowych. Według stacji CNN, która uzyskała szkic planowanych regulacji (zwanych „Protecting Americans from Online Censorship"), FCC powinna określić jasne zasady, kiedy prawo chroni decyzje właścicieli portali o usunięciu wybranych treści, a kiedy nie. Poza tym na Federalną Komisję Handlu (FTC) zostałby nałożony obowiązek sprawdzania, czy przedsiębiorstwa takie jak Facebook albo Google nie dopuszczają się nadużyć związanych z ignorowaniem nowych przepisów dotyczących moderacji treści.

CNN zaznacza, że zmiana uprawnień FCC jest we wczesnym stadium planowania, a sam pomysł może być znacząco zmieniony lub też całkowicie porzucony.

fot. 123RF


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto