A A A

Błyskawiczny rozwój chińskich sieci 5G

24 sierpnia 2021, 07:00
Większość mieszkańców Państwa Środka korzysta już z sieci nowej generacji.
Błyskawiczny rozwój chińskich sieci 5G

W zasięgu

Chiny podały właśnie statystyki dotyczące popularności sieci 5G w tym kraju. Okazuje się, że opłacono już pół miliarda subskrypcji, pozwalających korzystać z usług nowej generacji.

 

Jak na drożdżach

Ponad połowa abonamentów (251 milionów) została wykupiona w sieci China Mobile, a po około 120–130 milionów pakietów obsługują dwaj inni operatorzy: China Unicom i China Telecom. Według statystyk, tylko w 2021 roku liczba klientów mających dostęp do usług 5G wzrosła o 172 miliony. Za tymi danymi idzie też rosnący przychód operatorów. Użytkownicy są skłonni płacić więcej za szybszą łączność i przeciętny zysk z każdego klienta wzrósł o około 9%. Jest to również efekt zwiększenia  popularności ofert dla firm.

Jeżeli chodzi o infrastrukturę, w Chinach wybudowano już 1,42 miliona stacji bazowych 5G, z czego aż 271 tysięcy powstało w pierwszych dwóch kwartałach 2021 roku. Do jakiego stopnia imponujące są to liczby? Na papierze wyglądają bardzo dobrze, ale w praktyce są nieco zawyżone, ponieważ China Unicom i China Telecom mają wspólne przekaźniki, czego statystyki już nie uwzględniają. Prawdziwa liczba konstrukcji jest zatem nieco mniejsza.

fot. Pixabay


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto