A A A

Bowers & Wilkins Zeppelin Wireless

3 listopada 2015, 13:30
Bowers & Wilkins już niemal przed dekadą, prezentując model Zeppelin, określił możliwości bezprzewodowego głośnika ze stacją dokującą. Teraz Brytyjczycy ponownie wprowadzają referencyjną konstrukcję – model Zeppelin Wireless.
Bowers & Wilkins Zeppelin Wireless

Kluczowym udoskonaleniem, w porównaniu z modelem Zeppelin, jest wprowadzenie pięciu całkowicie nowych głośników. Projektanci zastosowali dwa głośniki wysokotonowe z podwójnymi kopułkami - konstrukcję stosowaną m.in. w wielokrotnie nagradzanych kolumnach głośnikowych Bowers & Wilkins z serii CM. Kopułki wysokotonowe współpracują z dwoma przetwornikami średniotonowymi, wyposażonymi w technologię FST. Całość dopełnia nowy, większy subwoofer ze 165-mm głośnikiem i ultradługą cewką, który dostarcza niezwykle głęboki i mocny bas. Dzięki tym nowym rozwiązaniom Zeppelin Wireless zapewnia wysokiej jakości wrażenia muzyczne, podkreślone przez rzeczywiste brzmienie wokali i instrumentów. Bardziej detaliczny i czystszy dźwięk to również zasługa nowego układu DSP, który wyróżnia się dwukrotnie większą mocą w porównaniu z poprzednikiem.

Udoskonalenia wprowadzone w zakresie naturalności dźwięku podkreśla łączność bezprzewodowa i łatwy dostęp do bogactwa muzyki. Zeppelin Wireless obsługuje AirPlay, Bluetooth aptX i Spotify Connect, dzięki czemu wysokiej jakości dźwięk jest w zasięgu... kilku kliknięć. Zmiany objęły także aplikację Bowers & Wilkins Control, dostępną poprzez iOS, Android, Mac i PC. Aplikacja pozwala teraz w łatwiejszy i bardziej praktyczny sposób regulować poziom głośności i sterować funkcjami odtwarzania.

Wysoka jakość dźwięku jest także konsekwencją ograniczenia szkodliwych drgań. Aby zredukować wibracje konstruktorzy przeprojektowali i wzmocnili obudowę, tworząc w ten sposób solidną podstawę dla pracujących głośników. Przedni pas został pogrubiony o 50% w porównaniu z poprzednim modelem, a specjalnie zaprojektowane żebra z włókna szklanego, umieszczone w newralgicznych miejscach, wzmacniają całą obudowę.

Zeppelin Wireless dostępny jest od początku listopada br. Poglądowa cena detaliczna głośnika bezprzewodowego Bowers & Wilkins wynosi 2999 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto