A A A

Brave pozbywa się wyszukiwarki Google'a

20 października 2021, 12:00
W przeglądarce Brave zostanie domyślnie włączony szperacz Brave Search.
Brave pozbywa się wyszukiwarki Google'a

Pozbyć się szpiega

Firma Brave Software, producent przeglądarki Brave, poinformowała, że domyślną wyszukiwarką browsera się Brave Search.

Dotychczas w browserze standardowo włączony był sieciowy szperacz Google'a. Jednak dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Brave, Brendan Eich, stwierdził, że Brave Search znacznie rozwinęła się od momentu uruchomienia wersji testowej w czerwcu bieżącego roku. Wyszukiwarka odpowiada teraz na prawie 80 milionów zapytań miesięcznie.

Brave Search bazuje na niezależnym indeksie; według producenta, wyszukiwarka nie śledzi użytkowników, nie zapamiętuje zapytań ani nie rejestruje kliknięć wyświetlonych wyników. Szperacz zostanie na razie domyślnie włączony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Zastąpi również wyszukiwarkę Qwant we Francji i DuckDuckGo w Niemczech. Użytkownikom wolno oczywiście przywrócić wcześniejsze ustawienia – w tym również włączyć usługę Google'a.

Wprowadzone zmiany obowiązują w przeglądarce Brave począwszy od wersji 1.31 dla desktopów i Androida (w tym ostatnim przypadku oczekiwana jest zgoda sklepu Google Play) oraz edycji 1.32 dla systemu iOS. Brave Software zamierza w przyszłości poszerzyć listę państw, w których uaktywni domyślnie Brave Search.

fot. Brave


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto