A A A

Brother oznakuje Twoją firmę - QL710W i QL720NW

7 sierpnia 2012, 08:32
Brother oznakuje Twoją firmę - QL710W i QL720NW

Firma Brother wprowadza do sprzedaży w Polsce dwie nowe drukarki etykiet – QL-710W i QL720NW. Urządzenia zostały przygotowane z myślą o szerokich zastosowaniach w biurach, magazynach, placówkach medycznych czy urzędach administracji publicznej.

QL-710W i QL-720NW to lekkie (1,20 kg) drukarki etykiet, zapewniające prędkości wydruku na poziomie 93 etykiet na minutę (150 mm na sekundę). Urządzenia pozwalają na wydruk etykiet o minimalnej długości 12,7 mm oraz o maksymalnej długości 1 m. Rozdzielczość druku wynosi 300 x 600 dpi. Dzięki zamontowanej w urządzeniu automatycznej gilotynce, nie ma problemu z dzieleniem etykiet czy ich nierównym wycięciem.

Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi (QL-710W i QL720NW) lub możliwości podłączenia do sieci LAN ( tylko QL-720NW) urządzenia mogą pracować w sieci firmowej. Konfiguracja urządzeń z siecią firmową jest możliwa dzięki sprawdzonemu rozwiązaniu – oprogramowaniu BR Admin Light. W ramach jednej sieci można podłączyć do 50 drukarek, co pozwala na zarządzanie wydrukami etykiet np. w rozproszonych placówkach handlowych. Oprogramowanie nie wymaga instalacji na każdym komputerze - wystarczy zainstalować drukarkę w sieci firmowej, a następnie skopiować program z folderu sieciowego na komputery podłączone do sieci.

Do drukarki dołączone jest również oprogramowanie P-touch Editor 5.0, które pozwala w pełni wykorzystać możliwości QL-710W i QL-720NW. Program obsługuje wszystkie najpopularniejsze protokoły kodów kreskowych, posiada 17 rodzajów czcionek występujących w 11 stylach, a także 126 rodzajów ramek. Program umożliwia również import z popularnych typów baz danych oraz oprogramowania Microsoft Office. P-touch Editor 5.0 pozwala również na tworzenie etykiety z motywami graficznymi (obsługa najpopularniejszych formatów), clipartami czy zrzutami z ekranu. Funkcją, która ułatwia pracę i eliminuje niepotrzebne wydruki jest automatyczne wykrywanie rozmiaru etykiety zainstalowanej w drukarce.

Nowością w drukarkach etykiet firmy Brother jest możliwość korzystania z nich za pośrednictwem urządzeń mobilnych


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto