A A A

CES 2014: AMD i Battlefield 4 w 4K

7 stycznia 2014, 14:24
W trakcie CES 2014 firma AMD prezentuje szereg nowości technologicznych - od procesora Kaveri, przez tablet i kontroler do gier w jednym na grze Battlefield 4 w 4K kończąc.
CES 2014: AMD i Battlefield 4 w 4K

W trakcie CES 2014 firma AMD prezentuje szereg nowości technologicznych - od procesora Kaveri, przez tablet i kontroler do gier w jednym na grze Battlefield 4 w 4K kończąc.Odwiedzający targi mają szansę zapoznać się z szerokim wachlarzem innowacji napędzanych przez najnowsze technologie procesorów APU i kart graficznych firmy AMD. Są nimi m.in. grafika na wyświetlaczach 4K, gry na wielu rodzajach urządzeń takich jak tablety, najnowsze konsole do gier, a także nowe przyjazne dla użytkowników komputery obsługujące zarówno aplikacje dla systemu Microsoft Windows jak i Google Android.

Gwiazdą pokazów jest prezentacja „Surround House 2: Monsters In the Orchestra”, która przedstawia 360-stopniowe, jedyne w swoim rodzaju, wciągające, audio-wizualne oraz interaktywne otoczenie obliczeniowe czerpiące olbrzymie możliwości z technologii firmy AMD.

Najważniejsze nowości, jakie firma AMD przedstawiła w trakcie CES 2014:

- „Kaveri” – najpotężniejsze procesory APU firmy AMD, jakie kiedykolwiek powstały. Procesory AMD A10-7850K i AMD A10-7700K (o kodowej nazwie „Kaveri”) są już w dostawie i będą dostępne w komputerach stacjonarnych na początku przyszłego tygodnia. Wybrani partnerzy mają szansę skorzystać z przedpremierowego zamówienia sprzętu już dziś. „Kaveri” to pierwszy na świecie procesor APU, który integruje funkcje Architektury Systemów Heterogenicznych (HSA), wciągający dźwięk zapewniany przez technologię AMD TrueAudio oraz możliwości w grach oferowane przez Mantle API. Notebooki z „Kaveri” będą dostępne w pierwszej połowie tego roku.

- „Discovery Project” – zwycięzca dwóch prestiżowych nagród CES Innovation Awards wykorzystuje nadchodzące, energooszczędne procesory APU „Mullins” w formie pomysłowego tabletu, kontrolera do gier i stacji dokującej stworzonych do zademonstrowania pełnych możliwości innowacji firmy AMD. „Discovery Project” jest prezentowany na wystawie 2014 CES Innovation Showcase, jak również na stoisku firmy AMD.

- Możliwości i doznania z systemu Android na Windows – AMD i jej partner technologiczny – firma BlueStacks ogłosiły nowe, wspólne rozwiązanie, które przenosi pełen wymiar możliwości i doznań oferowanych przez system Android na wykorzystujące system Windows tablety, urządzenia 2-w-1, notebooki oraz komputery stacjonarne, które są zoptymalizowane dla 3. generacji procesorów APU firmy AMD. Rozwiązaniem tym jest uruchomienie systemu Android wirtualnie w środowisku Windows, które eliminuje potrzebę wyłączenia jednego systemu przed użyciem drugiego. Jednocześnie zapewnia to możliwość skorzystania ze znajomych interfejsów systemu Android, obsługę jego aplikacji i bezpośrednie dzielenie plików dając im dostęp do danych zapisanych w systemie plików Windows.

- Mantle – na tegorocznym CES odbędzie się pierwsza publiczna demonstracja przygotowanej przez DICE gry „Battlefield 4” działającej w oparciu o AMD Mantle na wyświetlaczu 4K. Odwiedzający stoisko AMD mogą poza tym zobaczyć demonstrację przygotowanego przez Oxide Games silnika gier „Nitrous” zatytułowaną „StarSwarm”. Silnik ten również wykorzystuje Mantle.- Nowe karty graficzne AMD Radeon Serii R9/R7/R5 M200 – nowa rodzina mobilnych, zewnętrznych kart graficznych firmy AMD debiutuje na tegorocznym CES w systemach takich firm jak Alienware, Clevo, Lenovo i MSI. Nowe, bazujące na wielokrotnie nagradzanej architekturze Graphics Core Next (GCN) karty graficzne AMD Radeon Serii R9, R7 i R5 M200 oferują wydajność graficzną klasy premium i znakomitą jakość obrazu oraz obsługę Mantle API.


 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
dzujo
7 stycznia 2014, 15:28
Battlefield 4 w 4K - to byłoby niezłe
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto