A A A

CampStove - przenośna minielektrownia

21 czerwca 2012, 09:23
CampStove - przenośna minielektrownia

CampStove firmy BioLite to idealne narzędzie dla każdego biwakowicza. Jest uniwersalne i co najważniejsze - przyjazne środowisku. Na czym opiera się jego działanie?

CampStove wytwarza energię dzięki ciepłu powstającemu na skutek spalania drewna. Aby podgrzać wodę albo podładować smartfona wystarczy zatem pozbierać trochę suchego drewna i rozpalić niewielkie ognisko - oczywiście w specjalnie przystosowanej do tego komorze. Producent podaje, że urządzenie jest w stanie doprowadzić do wrzenia litr wody w czasie 4,5 min. Wytwarza przy tym moc rzędu 3,4 do 5,5 kW. Ma port USB, więc za pomocą kabla podłączymy do niego niemalże każdy elektroniczny gadżet. Całość mierzy ok. 30 cm wysokości i 12,7 cm szerokości. Waży przy tym stosunkowo niewiele, bo 935 gramów.

Tę miniaturową elektrownię można zakupić na stronie producenta, który wycenił ją na 129 dol., czyli około 430 zł.

Poniżej znajduje się materiał wideo z prezentacją.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto