A A A

CeBIT rajem dla elektronicznych złodziei

3 marca 2008, 12:32
CeBIT rajem dla elektronicznych złodziei

Rozpoczynające się jutro targi CeBIT to znakomita okazja dla złodziei danych.
Głównymi ofiarami przestępców stają się niezabezpieczone sieci WLAN na stoiskach wystawców oraz laptopy należące do zwiedzających. Cyberzłodzieje uruchamiają także darmowe hotpsoty, które w rzeczywistości służą do inwigilowania podłączonych do nich komputerów.

Firma G DATA przygotowała wskazówki dla odwiedzających CeBIT, które pomogą obronić się przed cyberzłodziejami:
1. Nie korzystaj z niezabezpieczonych sieci WLAN. Jeśli używasz swojego laptopa w sieciach hotelowych lub hotspotach WLAN, upewnij się, że masz pakiet bezpieczeństwa internetowego ze skuteczną zaporą ogniową.
2. Szyfruj dane osobiste i służbowe na laptopie. Takie informacje będą zabezpieczone przed nieautoryzowanym dostępem, nawet gdy twój komputer zostanie skradziony.
3. Stosuj regularny backup danych, aby zmniejszyć potencjalną szkodę, jaką wywołałaby utrata informacji w razie zgubienia lub kradzieży laptopa.

Źródło: G DATA


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto