A A A

Chińskie drony niemile widziane w USA

20 października 2021, 14:00
Członek Federalnej Komisji Łączności (FCC) domaga się nałożenia ograniczeń na chińską firmę DJI Technology.
Chińskie drony niemile widziane w USA

Brak zaufania

Komisarz Brendan Carr uważa, że agencja powinna dodać DJI Technology – największego na świecie producenta dronów – do tzw. Covered List. Jest to zestawienie firm, na których produkty nie wolno wydawać pieniędzy z amerykańskiego Funduszu Usług Powszechnych.

DJI odpowiada za sprzedaż ponad 50% wszystkich dronów w USA. Przedstawiciele firmy oświadczyli: „Drony są bezpieczne dla delikatnych i wrażliwych operacji. (...) Nasi klienci wiedzą, że urządzenia DJI pozostają najbardziej wydajnymi i najtańszymi produktami do wielu zastosowań, w tym ważnych zadań przemysłowych i rządowych".

FCC w marcu tego roku uznała pięć chińskich firm ( w tym Huawei Technologies) za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA.

Jak mówi Carr, drony DJI pozwalają zbierać ogromne ilości wrażliwych danych. Należą do nich obrazy wysokiej rozdzielczości pokazujące infrastrukturę krytyczną. Chiński sprzęt stosuje też technologię rozpoznawania twarzy i zdalne czujniki, które mogą mierzyć temperaturę ciała i tętno. „Nie potrzebujemy lotniczej wersji Huawei" – dodał komisarz.

Chiński producent dronów jest już na czarnej liście gospodarczej rządu amerykańskiego; Departament Spraw Wewnętrznych USA uziemił w grudniu zeszłego roku flotę 800 dronów DJI, a wcześniej wycofał dokonane już zamówienia.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto