A A A

Chiny: lepsze czasy dla bitcoinów

29 lipca 2019, 13:10
Opinia chińskiego rządu na temat kryptowalut zmienia się na bardziej przychylną.
Chiny: lepsze czasy dla bitcoinów

Bank of China, jeden z czterech największych państwowych pożyczkodawców w Chinach, opublikował infografikę poświęconą kryptowalutom. Może to oznaczać, że opinia rządu na temat kryptowalut zmienia się na bardziej przychylną.

Władze początkowo były zdecydowanie sceptyczne w odniesieniu do systemów takich jak Bitcoin. W roku 2017 zakazano przeprowadzania jakichkolwiek transakcji z wykorzystaniem cyfrowych walut. Jednak już w ubiegłym roku przedstawiciele banku centralnego (Ludowego Banku Chin) wyrazili zainteresowanie technologią blockchain jako narzędziem przydatnym m.in. podczas kredytowania handlu albo przeprowadzania międzynarodowych operacji płatniczych. Na początku lipca bitcoiny zostały uznane w Chinach po raz pierwszy za zasoby mające realną wartość pieniężną.

Opracowana przez Bank of China infografika składa się z kilkudziesięciu rysunków i jest podzielona na kilka części. W pierwszej wyjaśniono, czym są bitcoiny, wyliczono ich zalety i przedstawiono najważniejsze wydarzenia w historii kryptowalut. Środkowa część tłumaczy, dlaczego kurs bitcoinów bywa wyjątkowo zmienny (rysunkowa postać ostrzegaj: „handlowanie bitcoinami jest jak jazda kolejką górską; serce nie może tego znieść"). Ostatnia część przedstawia przyszłość kryptowalut jako narzędzi ułatwiających wymianę handlową i płatności transgraniczne. Całość uzupełnia prezentacja postaci, których nazwiska kojarzą się w Chinach z technologią blockchain.

fot. Bank of China

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto