A A A

Chiny planują stymulowanie rozwoju technologicznego

25 listopada 2021, 08:00
Na spotkaniu szefostwa Komunistycznej Partii Chin ujawniono szczegóły pracy tajnego organu doradczego.
Chiny planują stymulowanie rozwoju technologicznego

Technologie pod specjalnym nadzorem

Na posiedzeniu Biura Politycznego KPCh omówiono działalność tajnego komitetu doradczego, którego zadaniem jest szukanie rozwiązań w zakresie rywalizacji technologicznej Chin z innymi potęgami.

Narodowy Komitet Doradczy ds. Nauki i Technologii powołano dwa lata temu, jednak od tego czasu chińska administracja nie informowała o jego pracy. Zadaniem organu jest doradzanie Komitetowi Centralnemu KPCh w różnych dziedzinach nauki i technologii oraz wskazywanie kierunków rozwoju państwa z uwzględnieniem wymagań tych sektorów.

W komunikacie Biura Politycznego czytamy: „konieczne jest dokładne badanie i ocena międzynarodowych oraz krajowych trendów rozwoju naukowego i technologicznego, oraz przekraczanie granic światowej nauki i technologii; musimy walczyć polu bitwy gospodarczej, zaspokajać główne potrzeby kraju oraz chronić życie i zdrowie ludzi".

Biuro Polityczne KPCh uważa, że Komitet powinien wspomagać chińskie państwo w walce na „głównym gospodarczym polu bitwy", jakim jest technologia. Organ powołano w czasie, gdy Stany Zjednoczone objęły sankcjami chiński koncern telekomunikacyjny ZTE. Wtedy właśnie władze ChRL uznały niezależność technologiczną za priorytetowy kierunek w polityce.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto