A A A

Chrome 7 przyspieszy 60 razy

17 września 2010, 13:59
Chrome 7 przyspieszy 60 razy

Google pracuje już nad kolejną wersją przeglądarki Chrome, która ma być 60 razy szybsza od swojej poprzedniczki.

A wszystko to dzięki zaimplementowaniu w Chrome 7 wspomagania sprzętowego, które pozwoli na przeniesienie części obciążenia na kartę grafiki. Od teraz podzespół ten będzie obsługiwał zmianę wielkości obrazków, renderowanie tekstu oraz animacji stworzonych przy pomocy skryptów. Dzięki temu procesor zostanie odciążony, a wyświetlanie stron i działanie przeglądarki będą szybsze.

Chrome 7 powinien pojawić się jeszcze w tym roku. Osoby, które chcą przetestować nową funkcję już teraz, mogą pobrać aplikację w wersji deweloperskiej i uruchomić ją z parametrem –enable-accelerated-compositing.

Co jeszcze przyniesie Chrome 7? W wersji dla systemu Mac OS X zadebiutuje funkcja, którą Google nazwało Tabpose. Jest to Expose zastosowane w systemie Mac, dostosowane do przeglądania otwartych kart.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto