A A A

Chrome: większa kontrola nad mediami

30 września 2019, 07:50
Google zamierza dać użytkownikom nową funkcję do zarządzania odtwarzaniem muzyki i filmów.
Chrome: większa kontrola nad mediami

W jednym z kolejnych wydań przeglądarki Chrome ma zostać domyślnie włączona funkcja Global Media Controls.

Użytkownicy browsera od dawna skarżyli się na problem pojawiający się w trakcie pracy z wieloma kartami otwartymi równocześnie. Jeżeli na którejkolwiek z nich znalazł się odtwarzany automatycznie materiał audio albo wideo, to jedynym sposobem zatrzymania go było przełączanie się między kolejnymi kartami w celu odnalezienia tej z filmem lub muzyką.

Niebawem ma się to zmienić dzięki włączonej domyślnie funkcji Global Media Control. Po prawej stronie paska adresu Chrome'a pojawi się przycisk pozwalający zatrzymać klip (lub klipy) z poziomu dowolnej karty, bez konieczności wyszukiwania tej z multimediami.

Dotychczas z funkcji Global Media Controls można było skorzystać w eksperymentalnej wersji przeglądarki Chrome. Obecnie da się ją włączyć także w oficjalnym wydaniu browsera. W tym celu należy wpisać w pasku adresu frazę chrome://flags, wyszukać klucz global-media-controls, ustawić jego wartość na Enabled i zrestartować aplikację.

fot. Google


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto