A A A

Cooler Master - wydajne chłodzenie z podświetleniem RGB

3 września 2018, 07:00
Co może wyjść z uczestnictwa firmy Cooler Master w grupie TUF Gaming Alliance? Naturalnie chłodzenie dla procesorów, które musi znieść trudne zadania stawiane przez współczesne gry.
Cooler Master - wydajne chłodzenie z podświetleniem RGB

Według zapewnień producenta nowy model chłodzenia oferuje bardzo wysoką skuteczność w odprowadzaniu ciepła. Dwa 120-milimetrowe wentylatory, cztery ciepłowody i gęsto użebrowany radiator - to główne części składowe omawianego systemu chłodzenia. Producent, by zwiększyć efektywność działania MasterAir MA410M TUF Gaming Edition, zastosował technologię Continuous Direct Contact Technology 2.0. Polega ona na specjalnym uformowaniu miedzianej podstawy układu chłodzącego, dzięki czemu ma ono o 45% większą powierzchnię niż w większości konkurencyjnych konstrukcji. To z kolei ma pozytywnie wpływać na możliwości odprowadzania ciepła.

Układ chłodzenia MasterAir MA410M współpracuje z płytami głównymi korzystającymi z podstawek: Intel LGA 2066, 2011-v3, 2011, 1151, 1150, 1155, 1156, 1366 lub AMD AM4, AM3+, AM3, AM2+, AM2, FM2+, FM2 i FM1. W praktyce oznacza to możliwość pracy z każdą (poza olbrzymim TR4) platformą sprzętową aktualną lub obecną na rynku od kilku lat.

MA410M TUF Gaming Edition wyposażono w dwa przeźroczyste, bezramkowe wentylatory MF120 - o średnicy 120 mm. Podświetlenie całego zestawu nie jest, jak to bywa najczęściej, zamontowane w wentylatorach, ale w specjalnym module, umieszczonym wewnątrz obudowy coolera. Pracą podświetlenia można sterować za pomocą przewodowego kontrolera Mini Wired Addressable RGB Controller, aplikacji Master+ lub poprzez Aura Sync w przypadku kiedy korzystamy z płyty głównej marki ASUS.

Cena chłodzenia wynosi około 240 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto