A A A

Cooler Master - zasilacz za blisko 1000$

9 marca 2017, 14:30
Na rynku jest wiele potężnych zasilaczy, przeznaczonych dla naprawdę mocarnych urządzeń. Czasami jednak i taki PSU nie wystarczy. Dlatego Cooler Master przygotował zasilacz dla naprawdę mocożernych PC-tów: MasterWatt Maker 1200 MIJ.
Cooler Master - zasilacz za blisko 1000$

MIJ to oczywiście skrót od Made in Japan. Cooler Master chwali się, że jego pracownicy spędzili ponad 165 000 godzin, by wraz z 40 inżynierami z Murata Manufacturing - znanej firmy dostarczającej rozwiązań z zakresu elektroniki - oddać w ręce użytkowników zasilacz, który starczy im na lata.

Na specjalne zamówienie
Jak przekonuje producent, większość części współczesnych zasilaczy produkowanych jest w Chinach czy na Tajwanie. W przypadku MasterWatt Maker 1200 MIJ 80% podzespołów powstało w Japonii, z czego ponad 20 elementów zostało zaprojektowanych przez Muratę - wszystko przez to, że potrzeby Cooler Mastera znacznie wykraczały poza dostępne na rynku rozwiązania.

Pod okiem fachowców
Producent twierdzi, że jego zasilacz nie tylko powstał przy wykorzystaniu najlepszych jakościowo podzespołów, ale także pod okiem wybitnych specjalistów. Jednym z ważniejszych celów było obniżenie temperatury wytwarzanej przez PSU. Design niektórych części zasilacza wzorowano na dwóch, a nie tylko jednym komponencie, a wiele z nich działa w temperaturze nawet do 150oC.

Dla miłośników ciszy
Co więcej, układ obwodu drukowanego i obwody konwersji napięcia znacznie różnią się od tych, jakie można spotkać w innych zasilaczach. Rozwiązania te wprowadzono po to, by działając w trybie z wyłączonym wentylatorem, MasterWatt Maker 1200 MIJ mógł nadal pracować na poziomie 50% swojej mocy.

Test zdany celująco
Na sam koniec MasterWatt Maker 1200 MIJ przeszedł restrykcyjne testy Muraty - wyniki miały być zdecydowanie lepsze niż te, które są wymagane do otrzymania najwyższego certyfikatu 80 Plus Titanum.

Zasilacz MasterWatt Maker 1200 MIJ kosztuje około 4560 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto