A A A

Cooler Master gotów na najmocniejsze procesory HEDT

21 sierpnia 2018, 12:00
Platforma HEDT (skrót od High End Desktop) to najsilniejsze komputery osobiste na świecie. Prestiżowa rywalizacja w tym segmencie między Intelem i AMD spowodowała powstanie takich monstrów jak AMD Ryzen Threadripper 2990WX - procesor o 32 rdzeniach i 64 wątkach. Ale czym chłodzić taką konfigurację?
Cooler Master gotów na najmocniejsze procesory HEDT

Rozwiązaniem tego problemu zajęła się marka Cooler Master słynąca z produkcji zaawansowanych układów chłodzących. Przygotowany przez nich zestaw Wraith Ripper to efekt współpracy tajwańskiego producenta z AMD. Jego zadanie nie jest łatwe. Czeka go chłodzenie nawet 32-rdzeniowego Threadrippera 2990WX o TDP, bagatela, 250 W. Wraith Ripper jest imponującym układem chłodzącym, który składa się z dwóch dużych radiatorów, połączonych z podstawą chłodzenia siedmioma heat-pipe'ami. Pomiędzy radiatorami znalazł się 120-milimetrowy wentylator MasterAir Pro Servo. Zasysa on powietrze z powierzchni jednego radiatora i przepuszcza je przez gęsto użebrowaną strukturę drugiego radiatora.

Producent zadbał o to by potężny układ chłodzący nie blokował gniazd RAM i był łatwy do zainstalowania. Całość opiera się na czterech długich śrubach, co pozwala na pewną instalację. Oczywiście, z racji rozmiarów Wraith Ripper jest kompatybilny wyłącznie z podstawką TR4.

Efektywny, ale i efektowny

Cooler Master Wraith Ripper może pochwalić się także całkiem efektownym podświetleniem LED RGB. Na bokach układu chłodzącego znalazły się kolorowe paski LED, których barwę oraz sposób pracy można regulować za pomocą specjalnego programu dostępnego na stronie Cooler Master. Na szczycie Wraith Rippera znalazło się także podświetlane logo AMD Ryzen Threadripper.

Wraith Ripper będzie dostępne w sprzedaży w połowie września, a jego cena ma wynosić ok. 549 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto