A A A

Coraz bardziej żarłoczni

16 kwietnia 2020, 08:15
Przeciętne amerykańskie gospodarstwo domowe pobiera co miesiąc 3 razy więcej danych niż 5 lat temu.
Coraz bardziej żarłoczni

Już niebawem przeciętny amerykański dom będzie pochłaniał co miesiąc 1 TB danych.

Prognozę taką przedstawiła firma DecisionData, bazująca na rocznych raportach Federalnej Komisji Łączności (FCC), opisujących zapotrzebowanie na szerokopasmowe usługi internetowe w Stanach Zjednoczonych.

Okazuje się, że przeciętne amerykańskie gospodarstwo domowe pobiera obecnie co miesiąc 3,5 razy więcej danych niż 5 lat temu (i 38 razy więcej niż dekadę wcześniej). Wynika to zarówno ze spopularyzowania serwisów strumieniujących materiały wideo jakości HD (takich jak Netflix czy YouTube), jak i z faktu, że w domach znajduje się coraz więcej urządzeń stale komunikujących się z siecią (inteligentnych głośników, sprzętu typu smart TV itp.).

Średnia ilość danych pobieranych za pośrednictwem łączy szerokopasmowych wyglądała w ciągu ostatniej dekady następująco:

• 2010 – 9 GB

• 2012 – 25 GB

• 2014 – 40 GB

• 2016 – 97 GB

• 2018 – 268 GB

• 2020 (prognoza) – 344 GB

Jeśli taki trend się utrzyma, należy oczekiwać, że w ciągu 3 lat przeciętne amerykańskie gospodarstwo domowe przekroczy próg 1 TB danych pobranych miesięcznie.

fot. DecisionData


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto