A A A

Coraz mniej chińskich firm technologicznych w USA

7 grudnia 2021, 07:00
Sąd odrzucił apelację od zakazu świadczenia usług przez China Telecom.
Coraz mniej chińskich firm technologicznych w USA

Pożegnanie z Ameryką

Amerykańska Federalna Komisja Łączności (FCC) w październiku wniosła o zakaz prowadzenia działalności China Telecom na terenie Stanów Zjednoczonych. FCC argumentowała, że chiński operator „podlega wpływom i kontroli rządu chińskiego i jest wysoce prawdopodobne, że zostanie zmuszony do przestrzegania żądań władz dotyczących przekazywania informacji o abonentach i połączeniiach bez wystarczających procedur prawnych podlegających niezależnemu nadzorowi sądowemu".

Chiński koncern odwołał się od decyzji FCC, jednak w czwartek sąd apelacyjny odrzucił odwołanie i China Telecom musi od 1 stycznia 2022 roku zaprzestać świadczenia usług telekomunikacyjnych w USA.

China Telecom starał się o tymczasowe zablokowanie decyzji FCC, jednak Sąd Apelacyjny dla Dystryktu Kolumbii odrzucił wniosek. Sędziowie przed wydaniem ostatecznej decyzji w sprawie postanowili poddać wniosek China Telecom „pełnej ocenie". W praktyce oznacza to, że zakaz operowania firmy w Stanach Zjednoczonych wejdzie w życie z początkiem 2022 roku, ponieważ wnikliwa ocena skargi chińskiego koncernu może zająć miesiące.

Chiński koncern poinformował, że powiadomi o decyzji sądu amerykańskich klientów. Firma oświadczyła, że „będzie zmuszona do zaprzestania ważnych operacji, nieodwracalnie szkodząc swojej działalności, reputacji i relacjom".

China Telecom ma ponad 335 mln abonentów na całym świecie, a na rynku amerykańskim jest obecny od 20 lat. W USA koncern świadczy usługi również dla chińskich instytucji rządowych.

 

Wydłuża się lista blokad

Wiosną tego roku FCC zaczęła procedurę odbierania zezwolenia na prowadzenie działalności w USA trzem chińskim firmom telekomunikacyjnym: China Unicom Americas, Pacific Networks i jej spółce zależnej ComNet.

W roku 2020 komisja uznała Huawei Technologies Co Ltd. i ZTE Corp. za firmy zagrażające bezpieczeństwu sieci telekomunikacyjnych w USA.

W maju 2019 roku FCC nie zgodziła się na przyznanie chińskiej państwowej firmie telekomunikacyjnej China Mobile Ltd. prawa do świadczenia usług w Stanach Zjednoczonych.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto