A A A

Czy grupy na Facebooku będą płatne?

7 listopada 2021, 08:45
Koncern Meta nie wyklucza, że dostawcy treści będą zarabia na niektórych zasoba.
Czy grupy na Facebooku będą płatne?

Nagroda za wysiłek

Facebook poinformował o testach płatnych podgrup w serwisie. Szefowie platformy liczą, że możliwość zarabiania przyciągnie do serwisu dostawców treści.

Koncern Meta zakłada, że administratorzy będą mogli uruchamiać sklepy albo organizować zbiórki, co zrekompensuje im koszty prowadzenia grup. Mark Zuckerberg powiedział, że twórcom będzie wolno umieszczać w grupach odsyłacze służące do przyjmowania płatności.

Poinformowano także o serii aktualizacji produktu Groups, który ma zawierać teraz podgrupy. Funkcja ta ma być płatna lub bezpłatna i pozwolić użytkownikom działać wewnątrz tradycyjnych grup, ale z podziałem na różne obszary tematyczne. Dodatkowo administratorzy będą mogli zmieniać wygląd grup, a ich członkowie – przyznawać „nagrody społeczności" za wartościowe wpisy.

Meta Platforms zamierza również połączyć w jednym miejscu funkcje grup dyskusyjnych i stron. Dzięki temu administratorzy fanpage'ów uzyskają takie same możliwości moderowania, jakie mają twórcy grup.

fot. Simon – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto