A A A

Czy iPhone'y będą mogły wcześnie wykrywać oznaki depresji?

23 września 2021, 11:00
Firma Apple bada dane dotyczące snu i pisania na klawiaturze, aby wykryć wzorce związane ze stanem samopoczucia psychicznego.
Czy iPhone'y będą mogły wcześnie wykrywać oznaki depresji?

Apple dla zdrowia

"The Wall Street Journal" donosi, że firma z Cupertino prowadzi badania nad tym, czy jej telefony mogą pomóc ocenić stan zdrowia psychicznego i ewentualne pogorszenie funkcji poznawczych. Badania są częścią partnerstwa koncernu z amerykańską firmą biotechnologiczną Biogen i Uniwersytetem Kalifornijskim w Los Angeles. Naukowcy z tej ostatniej jednostki będą używać do zbierania danych kamery wideo, klawiatury i czujników audio iPhone'a, a także Apple Watcha. Dzięki temu dowiedzą się, w jaki użytkownicy mówią, jak często i jak szybko chodzą, poznają ich tętno i częstość oddechów, rytm snu i wiele innych danych.

Związek między literówkami a depresją


Badacze będą mogli również mierzyć szybkość pisania na klawiaturze i częstotliwość pojawiania się literówek. Wszystkie te informacje zostaną następnie porównane z kwestionariuszami samopoczucia wypełnianymi przez użytkowników telefonów i pobieranymi od nich próbkami włosów. Być może uda się znaleźć korelacje między danymi, co da wgląd w emocje użytkownika, jego koncentrację, poziom energii i stan umysłu. A potem – w przypadku zagrożenia pogorszenia zdrowia – ostrzegać osoby, aby mogły zawczasu poszukać pomocy.

fot. Anastasia Gepp – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto