A A A

Czy odblokowanie iPhone'a może go popsuć?

26 września 2007, 15:04
Czy odblokowanie iPhone'a może go popsuć?

Firma Apple, producent telefonu iPhone, wydała komunikat, w którym ostrzega użytkowników przed instalowaniem w telefonie oprogramowania odblokowującego możliwość dzwonienia w dowolnej sieci komórkowej.
Funkcja ta jest fabrycznie zablokowana – nowy telefon jest przypisany do sieci konkretnego operatora, np. sprzedawane w USA iPhony można wykorzystać tylko w sieci AT&T.

Oczywiście tak restrykcyjne podejście do swobodnego wykorzystania telefonu spotkało się ze sprzeciwem użytkowników. Dostępne w sieci programy pozwalają uczynić iPhona w pełni funkcjonalnym w każdej sieci.
Zdaniem firmy Apple użytkownik stosujący te aplikacje w swoim telefonie naraża urządzenie na poważne uszkodzenie. Apple twierdzi, że jest też bardzo prawdopodobne, iż zmodyfikowany iPhone odmówi współpracy w momencie wypuszczenia poprawek do firmware'u.
Czy tak będzie w istocie, przykonamy się dopiero po opublikowaniu nowej wersji oprogramowania do telefonu. Póki co użytkownicy "odblokowanych" iPhone'ów nie skarżą się na wadliwe działanie urządzenia. Apple swoim komunikatem chce zniechęcić do modyfikacji iPhone'a. Firmie bardzo zależy na kontrolowaniu, w których sieciach można korzystać z jej produktu. Trudno się temu dziwić, sprzedaż wyłączności na oferowanie telefonu sieciom komórkowym w poszczególnych krajach to bardzo dochodowy interes.
Oczywiście nie można też wykluczyć, że nowe wersje oprogramowania do iPhone'a nie będą działać poprawnie na zmodyfikowanych urządzeniach.

Źródło: The Inquirer


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto