A A A

Darmowy antywirus dla komputerów Mac

3 listopada 2010, 09:30
Darmowy antywirus dla komputerów Mac

Sophos poinformował o dostępności darmowego programu antywirusowego na platformę Mac, przeznaczonego dla użytkowników domowych.

Oprogramowanie jest dostępne do pobrania bez żadnych opłat, ograniczeń czasowych i nie wymaga rejestracji. Sophos Anti-Virus Home Edition for Mac chroni przed wszystkimi znanymi zagrożeniami ze strony złośliwego oprogramowania, a także koniami trojańskimi, wirusami, robakami oraz spyware.

Bazując na flagowym pakiecie oprogramowania security Sophos, który dba obecnie o bezpieczeństwo ponad 100 milionów uzytkowników na całym świecie, Sophos Anti-Virus Home Edition for Mac został wydany w odpowiedzi na rosnące zaniepokojenie złośliwym oprogramowaniem na platformie Mac. Najnowsze badanie Sophos przeprowadzone na grupie 640 osób wykazało, że 95% użytkowników obawia się nasilonych ataków malware na komputerach z logo nadgryzionego jabłka, które mogą nastąpić w przyszłości. Mimo że złośliwe oprogramowanie jest bardziej powszechne na systemie Windows, stale rosnący udział w rynku Apple sprawia, że Mac staje się coraz bardziej atrakcyjną platformą dla autorów złośliwego oprogramowania i celem ataków hakerów.

Ostatnie zagrożenia dla użytkowników Maca zawierały:
- Strony internetowe, które wyglądają na autentyczne witryny producentów oprogramowania, a tak naprawdę udostępniają pliki nafaszerowane złośliwym kodem.
- Malware ukryty w pirackim oprogramowaniu dostępnym za pośrednictwem sieci P2P.  
- Linki do seksownych klipów wideo, które można obejrzeć dopiero po zainstalowaniu specjalnej wtyczki zainfekowanej koniem trojańskim. 
- Popularne konta na Twitterze, takie jak to należące do byłego pracownika Apple, Guya Kawasaki, który umieszczał linki do stron internetowych mających na celu infekowanie komputerów Mac. 
- Wirusy Windows, które rozprzestrzeniają się za pośrednictwem poczty elektronicznej, stron internetowych lub na dysku USB albo służą do zainfekowania wirtualnej instalacji systemu Windows na komputerze Mac.

Sophos Anti-Virus Home Edition zapewnia automatyczne skanowanie w trybie dostępu do pliku (on-access), które działa w tle, co oznacza, że użytkownicy Maca nie muszą uruchamiać skanowania ręcznego, by ich pliki były chronione przed milionami wirusów, robaków, trojanów i oprogramowaniem spyware.

Sophos Anti-Virus Home Edition for Mac jest wspierany przez SophosLabs, globalną sieć wysoko wykwalifikowanych naukowców i analityków z firmy Sophos, chroni przed znanymi i nowopowstającymi zagrożeniami.

Więcej informacji o produkcie i link do pobrania znajdują się na stronie: http://sophos.com/freemacav

Wymagania aplikacji:
- Komputer Mac z procesorem PowerPC lub Intel
- 256 MB pamięci RAM
- 150 MB wolnego miejsca na dysku
- System Mac OS X 10.4 (Tiger), 10.5 (Leopard) lub 10.6 (Snow Leopard)
- Obsługuje wszystkie komputery Apple Mac, w tym iMac, MacBook, MacBook Pro i MacBook Air


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto