A A A

Delock - kiedy potrzeba wielu gniazd M.2

17 czerwca 2018, 14:00
Dyski SSD w formacie M.2 mają wiele zalet. Są małe, więc zajmują niewiele miejsca w obudowie. Często też są szybkie, a ich ceny stają się coraz bardziej atrakcyjne. Niestety czasami mamy niedostateczną liczbę stosownych slotów na płycie głównej. To jednak da się łatwo zmienić, korzystając z kontrolera Delock 89888.
Delock - kiedy potrzeba wielu gniazd M.2

Brak gniazd, które akurat są nam potrzebne często kończy się wymianą całej płyty głównej, co nieraz pociąga za sobą zmianę CPU, a bywa także, że i RAM. Delock specjalizuje się w rozwiązywaniu podobnych problemów. Niemiecka firma tworzy bowiem liczne stacje dokujące, kontrolery i risery, podnoszące funkcjonalność komputerów. Model oznaczony liczbą 89888 to wykorzystujący interfejs PCIe X4 kontroler, zdolny do obsługi czterech dysków SSD w formacie M.2.

Cztery dyski SSD na raz

Dyski SSD stały się bardzo popularne. Trudno się dziwić, bo swoimi osiągami przyćmiewają modele talerzowe. Do tego ostatnio zaczęły robić się znacznie tańsze. By umożliwić podłączenie do komputera nośników SSD w formie kości M.2, na którego płycie nie ma już żadnego wolnego slotu M.2, można zastosować kontroler Delock 89888. Dzięki niemu można podłączyć cztery dyski o długościach w standardach: 2280, 2260, 2242 i 2230. Warunkiem jest by były to nośniki korzystające z magistrali SATA, zatem nie podłączymy tu dysków komunikujących się bezpośrednio po PCIe.

Szybciej lub bezpieczniej

Dzięki kontrolerowi Delock 89888 można z dysków SSD M.2 zbudować macierz RAID. Dostępne są zarówno RAID 1, jak i RAID 0, ale też 10, podnoszący zarówno szybkość, jak i bezpieczeństwo danych. Takie rozwiązanie może być idealne np. dla twórców treści cyfrowej, wymagających dużej wydajności od podsystemu pamięci masowej, ale też bezpieczeństwa danych.

Cena produktu wynosi 749 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto