A A A

Dlaczego Facebook chce zmienić nazwę?

22 października 2021, 11:00
Od kilku dni w sieci spekuluje się, jak może brzmieć nowa nazwa firmy.
Dlaczego Facebook chce zmienić nazwę?

Jeśli nie „Facebook", to co?

Kalifornijski gigant zaczął działalność w 2004 roku od założenia przez Marka Zuckerberga serwisu społecznościowego TheFacebook. Witryna wciąż działa; według danych serwisu stronę facebook.com odwiedza miesięcznie prawie 2 mld użytkowników.

W roku 2012 Facebook zakupił platformę społecznościową Instagram, a w 2014 aplikację WhatsApp. Firma jest również właścicielem komunikatora Messenger.

W ostatnich latach Facebook znacznie rozszerzył działalność; obecnie daleko wykracza ona poza media społecznościowe. Firma kupiła wiele spółek działających w różnych dziedzinach technologicznych, medialnych i edukacyjnych. Ma także kilkaset zastrzeżonych znaków towarowych, związanych z usługami biurowymi, edukacyjnymi, programistycznymi itp.

Wielu obserwatorów wiąże zmianę nazwy korporacji Facebook właśnie z mnogością usług świadczonych przez firmę. Dlatego w internecie spekuluje się, że nową nazwą Facebooka może być „Meta". Organizacja Chan Zukerberg Initiative zastrzegła to słowo w amerykańskim urzędzie patentowym już w 2015 roku.

Inna z wymienianych przez internautów nazw to „World Changer" – niewykluczone, że odpowiadająca ambicjom kierownictwa firmy. Młodsi użytkownicy sugerują określenie „Teenage Wasteland", z racji tego, że według nich Facebook stał się serwisem społecznościowym dla ludzi starszych.

Tyle internetowych spekulacji. Niedługo zapewne poznamy nową nazwę Facebooka i będzie ona zapewne całkowitym zaskoczeniem dla wszystkich.

fot: Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto