A A A

Dodge żegna się z benzyną i dieslem

25 listopada 2021, 17:00
Amerykański producent samochodów skoncentruje się na pojazdach elektrycznych.
Dodge żegna się z benzyną i dieslem

Koniec z warkotem spod maski

W wywiadzie udzielonym magazynowi Motor Trend prezes Dodge'a, Tim Kuniskis, poinformował, że firma przedstawi pierwszy samochód koncepcyjny z napędem elektrycznym w 2022 roku, a następnie hybrydowy pojazd typu plug-in i tajemniczy trzeci model.

Kuniskis ogłosił, że Dodge nie będzie „sprzedawał samochodów elektrycznych, lecz eMuscle". Najwyraźniej jest to nazwa marki przyszłych pojazdów elektrycznych.

Pierwsze samochody eMuscle wejdą do produkcji w 2024 roku. Pojazdy firmy z silnikami spalinowymi zostaną wycofane, a firma przeniesie moce produkcyjne do fabryk pojazdów elektrycznych. „Te samochody, które znacie dzisiaj, przestaną być produkowane do 2024 roku" – powiedział Kuniskis.

Oprócz elektrycznych wersji pojazdów Charger i Challenger, Dodge planuje produkcję elektrycznych ciężarówek, w tym zasilanego akumulatorem modelu Ram 1500, który konkurowałby z nadchodzącym Fordem F-150 Lightning.

Nie wiadomo, jak na nowe silniki zareagują miłośnicy tzw. „Muscle cars" czyli samochodów o wyjątkowo wysokich osiągach - chociaż elektryki mają bardzo dobre przyśpieszenie, brakuje im charakterystycznych wrażeń dźwiękowych właśnie podczas zwiększania prędkości pojazdu.

fot. Ivan Kuzniecow – Unsplash


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto