A A A

Domowy robot Amazona już w sprzedaży

29 września 2021, 15:10
Zwie się Astro i może naprawdę wiele.
Domowy robot Amazona już w sprzedaży

All in one według Amazona

Choć Amazon zaprzecza, że nazwa pokazanego przez firmę robota została zaczerpnięta od imienia psa należącego do futurystycznej rodziny Jetsonów z kreskówki, trudno nie mieć wrażenia, że mieszkającego w kosmosie zwierzaka i nowy gadżet Amazona wiele łączy. Ale Astro nie jest psem, lecz robotem do użytku domowego.

Możesz chcieć od niego wiele różnych rzeczy, bo Astro wiele umie. Potrafi rozpoznawać twarze i podawać przedmioty konkretnej osobie. Odtwarza muzykę, wyświetla pogodę oraz odpowiada na pytania – jak każdy inteligentny głośnik Echo. Może być używany do połączeń wideo, pomagając utrzymać Cię w kadrze podczas rozmowy. Może szukać Cię po całym domu, aby sprawdzić, czy nic Ci się nie stało (poruszając się z maksymalną prędkością jednego metra na sekundę – do przodu, do tyłu lub w dowolnym kierunku, łącznie z obrotem o 360 stopni). Sprawdzi, co robi Twój zwierzak w sąsiednim pokoju i prześle Ci obraz z kamery.

Amazon przyznaje, że w tym małym urządzeniu połączył robotykę ze sztuczną inteligencją, funkcjami monitorowania domu i usługami w chmurze.

Astro kosztuje 999,99 dolarów.

fot. Amazon


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto