A A A

Dubaj uruchomi strefę kryptowalutową

22 grudnia 2021, 09:00
Cyfrowe aktywa znajdą własne miejsce w Światowym Centrum Handlu w Dubaju.
Dubaj uruchomi strefę kryptowalutową

Teraz BTC

Serwis Dubai Media Office poinformował, że ośrodek Dubai World Trade Centre (DWTC) wyznaczy przestrzeń dla transakcji kryptowalutowych, działalności giełd oraz wymiany innych aktywów cyfrowych. Pomysł DWTC ma posłużyć przyciągnięciu firm chcących zaangażować się w obrót aktywami kryptograficznymi.

Kryptowalutowy projekt DWTC wpisuje się w plany władz, które dążą do uruchomienia w kraju nowych gałęzi gospodarki. Dubaj jest jednym z siedmiu państw (księstw/emiratów) wchodzących w skład Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA).

W oświadczeniu DWTC czytamy, że w strefie kryptowalut będą wprowadzone wszelkie „rygorystyczne standardy ochrony inwestorów, przeciwdziałania praniu pieniędzy, zwalczania finansowania terroryzmu, przestrzegania przepisów i śledzenia przepływu transakcji transgranicznych".

DWTC stanie się regulatorem i organem licencjonującym działalność firm sektora kryptowalutowego w emiracie. Będzie to możliwe dzięki wrześniowym uzgodnieniom DWTC z Urzędem ds. Papierów Wartościowych i Towarów ZEA.

fot. Wikipedia


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto