A A A

Dysk półprzewodnikowy od ADATA Technology

2 kwietnia 2014, 08:50
Firma ADATA Technology zaprezentowała dysk półprzewodnikowy Premier Pro SP920.
Dysk półprzewodnikowy od ADATA Technology

Dyski półprzewodnikowe, zwane także SSD stają się wciąż coraz bardziej popularne na rynku konsumenckim dzięki swojej bardzo wysokiej wydajności. Jest to spowodowane dużymi wymaganiami systemów operacyjnych, gier i multimediów zapisywany w wysokiej rozdzielczości, wobec głównych dysków systemowych w komputerach PC. SP920 został zaprojektowany do osiągania wysokiej wydajności w wielorakich zastosowaniach pośród bardzo wymagających aplikacji. Niemniej najnowszy dysk SSD Adata zachowuje szczególnie dobre parametry transferując nieskompresowane pliki multimedialne. Losowy odczyt i zapis pakietów danych o wielkości 4 KB wynosi odpowiednio aż 98,000/88,000 IOPS, przy sekwencyjnym odczycie i zapisie do 560 / 500 MB/sek. Co więcej SP920 utrzymuje stałą wydajność nawet po 90% zapełnieniu danymi.

Entuzjastów nowych technologii i wymagający użytkowników najbardziej ucieszy szeroki wachlarz pojemności, w których będzie dostępny nowy dysk ADATA SP920. Po rozpoczęciu sprzedaży modeli 128 i 256 Gigabajtowych nastąpi wprowadzenie na rynek modelu 512 GB i wkrótce także modelu o pojemności 1 TB. SP920 w pełni wykorzystuje pojemność użytych do produkcji kości pamięci NAND flash, co zapewnia zwiększenie pojemności obszaru roboczego dysku do 7% w porównaniu do wielu innych modeli obecnych na rynku. Dla osób chcących przejść z dysku mechanicznego na SSD, w zestawie z SP 920 znalazł się uchwyt umożliwiający montaż 2,5" urządzenia w zatokach 7 i 9.5 milimetrowych.

Klienci, którzy zdecydują się na zakup SP920 będą teraz mieli nawet więcej możliwości wykorzystania potencjału urządzenia dzięki ostatnio wydanemu oprogramowaniu firmy ADATA o nazwie SSD Toolbox. SSD ToolBox to nowatorskie oprogramowanie pozwalające użytkownikom uzyskać informacje o nośniku, szybko i wygodnie skonfigurować, zoptymalizować i monitorować wszystkie parametry dysków półprzewodnikowych.

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto