A A A

Dysk z bezprzewodowym szyfrowaniem

17 lipca 2008, 12:35
Dysk z bezprzewodowym szyfrowaniem

Prostopadłościenna obudowa wykonana z polerowanego aluminium i włókien węglowych kryje w sobie 2,5-calowy dysk twardy o pojemności 250 GB, którego talerze obracają się z prędkością 5400 obrotów na minutę. Jednak tym, co wyróżnia ów zewnętrzny dysk Sony VAIO, jest nietypowa metoda ochrony przechowywanych danych.

W komplecie z dyskiem użytkownik otrzymuje dwa skórzane kółka przypominające breloczki. Para kółek skojarzona z konkretnym egzemplarzem dysku zawiera nadajnik oraz unikatowy klucz szyfrujący i deszyfrujący dane. Po podłączeniu dysku do komputera (poprzez złącze USB; dodatkowe zasilanie dysku nie jest wymagane) wszystkie zapisane na nim dane pozostają zaszyfrowane. Gdy użytkownik położy na obudowie dysku jeden z otrzymanych w zestawie kluczy-nadajników, następuje bezprzewodowe przesłanie kodu deszyfrującego, a użytkownik otrzymuje tym samym pełen dostęp do dysku wraz z możliwością zapisu i modyfikacji przechowywanych na nim danych. Aby ponownie zaszyfrować dane, wystarczy po prostu… zdjąć skórzany kluczyk z obudowy.

Źródło: informacja własna.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto