A A A

Dziura w najnowszej aktualizacji Firefoksa

11 lutego 2008, 14:24
Dziura w najnowszej aktualizacji Firefoksa

Najnowsza aktualizacja do przeglądarki Firefoksa (ver. 2.0.0.12) łata dziesięć luk w bezpieczeństwie ale, jak donosi hakerski blog Hacker Webzine, wprowadza kolejną bardzo niebezpieczną dziurę.
Luka, którą odkrył Ronald van den Heetkamp, pozwala skryptom JavaScript na stronach WWW (metodą wyświetlania kodu źródłowego) podejrzeć zawartość każdego pliku w katalogu domowym przeglądarki. Obejmuje to nie tylko konfigurację Firefoksa ale i przechowywane (pamiętane) hasła do formularzy na stronach WWW.

Do momentu publikacji odpowiedniej łaty autor wpisu w Hacker Webzine doradza wykorzystanie pluginu NoScript, który blokuje działanie JavaScriptu.

Źródło: HackerWebzine


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Skarabeusz
opera
8 marca 2008, 23:53
hm
po to FF posiada rozszerzenia, aby bledy, ktore uzytkownicy rozpoznali, byly jak najszybciej latane +/- dodatki, o ktorych producent nie pomyslal. Zanim wyjdzie aktualizacja. Polecam Noscript, adblock
zgłoś do moderacji »
avatar
Bodzio11q
opera
25 lutego 2008, 15:55
...
No to będzie żle bardzo żle . Nie wiem po co te aktualizacje . Chyba po to by otwierać dziury . Jak tak dalej pójdzie to przestawię się na Operę .
zgłoś do moderacji »
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto