A A A

E3 2014: Xbox One - polska premiera 5 września

10 czerwca 2014, 10:30
Poznaliśmy oficjalną datę premiery Xbox One w Polsce - konsola pojawi się w Polsce 5 września.
E3 2014: Xbox One - polska premiera 5 września

Podczas konferencji prasowej, tuż przed rozpoczęciem targów E3 w Los Angeles, Microsoft zaprezentował szereg nowych gier. Najważniejszą informacją dla polskiego gracza jest jednak debiut (oficjalny) konsoli Microsoftu 5 września. Wiemy, że sprzęt pojawi się w dwóch wersjach -z sensorem Kinect, a także bez kamerki (ta wersja będzie tańsza).

Cena? Ma być zbliżona do 399 euro. Każdy zestaw składać się będzie z konsoli Xbox One wyposażonej w 500 GB dysk twardy, odtwarzacz płyt Blu-ray oraz wbudowane Wi-Fi, a także bezprzewodowy kontroler i 14-dniowy abonament Xbox Live Gold dla nowych użytkowników.

Dostępne będą również zestawy konsoli Xbox One z sensorem Kinect. Wybierając tę wersję klienci uzyskają dostęp do gier i rozrywki dostępnych wyłącznie na Xbox jak sterowanie za pomocą gestów ciała, logowanie się na podstawie danych biometrycznych, rozmowy wideo przez Skype czy odczytywanie kodów QR a także rozszerzonych możliwości w takich grach jak ""Kinect Sports Rivals," "Dead Rising 3" czy "Project Spark."

Wraz z premierą Xbox One w Polsce gracze uzyskają dostęp do m.in.:

Game DVR/Upload. Dzięki funkcji game DVR, można nagrywać najciekawsze fragment rozgrywki a aplikacja Upload Studio pozwala na łatwą edycję i dzielenie się nagraniami wideo. Można nagrać do 30 sekund rozgrywki i podzielić się nią ze znajomymi.

Aplikacje. Specjalnie dostosowane do Xbox One wersja Skype pozwala prowadzić wideo rozmowy w jakości HD przed telewizorem, nie tylko między pojedynczymi użytkownikami - po raz pierwszy pojawi się możliwość rozmowy w większej grupie osób. Do przeglądania internetu posłuży Internet Explorer a wirtualny dysk One Drive pozwoli cieszyć się multimediami we własnym salonie. Wszystko to zostało zintegrowane w taki sposób, by w jednej chwili móc przechodzić od gier, do telewizji czy aplikacji rozrywkowych jak Twitch i Machinima.

TV w Xbox One. Konsola pozwala na oglądanie sygnału telewizyjnego dostarczanego przez operatora kablówki, dostawcę usług telekomunikacyjnych czy pochodzącego z satelity dzięki możliwości przyjęcia sygnału HDMI i przesłania go dalej.

• Uaktualnienia w Xbox Live. Klienci będą mogli cieszyć się również zapowiedzianymi aktualizacjami usługi Xbox Live, które pozwolą na dostęp do oferty rozrywkowej bez konieczności wykupywania abonamentu Xbox Live Gold. Podobnie jak w przypadku konsoli Xbox 360, Microsoft będzie kontynuował dostarczanie aktualizacji dodających nowe funkcje i możliwości.

Więcej informacji na temat zestawów konsol i gier dostępnych na premierę, lokalnych cen, sposobów składania i realizacji zamówień przedpremierowych a także pełną listę gier i aplikacji rozrywkowych dostępnych w chwili premiery konsoli Xbox One zostanie podanych wkrótce.

5. września XOne zadebiutuje także w Grecji, Finlandii, Norwegii, Turcji oraz Szwecji.

Więcej informacji o najnowszych grach na Xboksa One - u naszych kolegów z CD Action


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto