A A A

Edukacyjny projektor BenQ

22 lipca 2010, 09:10
Edukacyjny projektor BenQ

BenQ zapowiedział wprowadzenie na polski rynek modelu MP780ST - nowego krótkoogniskowego projektora z serii short throw (duży obraz z niewielkiej odległości) zaprojektowanego z myślą o zastosowaniach edukacyjnych.

Projektor wyposażono w technologię PointDraw udostępniającą prowadzącemu funkcjonalności znane z interaktywnych tablic. Interaktywne funkcje dostępne są jednak bez konieczności przeprowadzania kalibracji, jak to ma miejsce np. w przypadku interaktywnych tablic.

Technologia PointDraw to bezprzewodowe pióro – komunikujące się z projektorem falami radiowymi) mające nie tylko funkcjonalności tradycyjnej myszki komputerowej, ale i czułą na dotyk końcówkę. PointDraw i dostarczane z projektorem oprogramowanie QDraw pozwala przekształcić dowolną powierzchnie projekcyjną – ścianę czy zwykły ekran – w interaktywną tablicę. Prowadzący prezentację może nie tylko zdalnie sterować komputerem – systemem Windows i wszystkimi aplikacjami, ale i tworzyć dopiski, rysunki, zaznaczenia i podkreślenia na wyświetlanym obrazie (z dowolnej aplikacji).

BenQ MP780ST wyposażony jest w kartę sieciową LAN i specjalne oprogramowanie, które umożliwia prowadzenie prezentacji z komputera połączonego z projektorem poprzez sieć LAN. Wyświetlany przez projektor obraz może być podzielony na maks. 4 części, na których prezentowany jest obraz jednocześnie z 4 różnych komputerów. Z jednego komputera można natomiast przesyłać ten sam obraz równolegle do maks. 8 projektorów MP780ST. Za pośrednictwem sieci LAN można również zarządzać projektorami w sieci – monitorować ich działanie oraz zmieniać parametry wyświetlanego obrazu.

Projektor wyposażono również w gniazdo do podłączenia mikrofonu oraz 20W głośnik – co czyni z niego niezależne centrum edukacyjne – do prowadzenia w pełni multimedialnych prezentacji potrzebne jest tylko źródło sygnału – komputer, pendrive czy sieć LAN.

Funkcja USB Reader umożliwia prowadzenie prezentacji zapisanych na nośniku typu pendrive bez podłączania projektora do komputera – obsługiwane formaty: tiff, JPG, bmp, gif, png.

BenQ MP780ST dostępny będzie w Polsce od połowy sierpnia.

Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto