A A A

Edytuj rzeczywistość na bieżąco

15 października 2021, 07:00
System mieszanej rzeczywistości TransforMR wykrywa obiekty i zastępuje je elementami alternatywnymi, a wszystko to robi w czasie rzeczywistym.
Edytuj rzeczywistość na bieżąco

Chodź, pomaluj mój świat

Zespół naukowców z uczelni wyższych w Niemczech i Szwajcarii oraz działu AI firmy Porsche zbudował system sztucznej inteligencji o nazwie TransforMR. Narzędzie działa w taki sposób, że wykrywa na rejestrowanym za pomocą kamery obrazie pewne obiekty (np. ludzi i samochody), usuwa je, a następnie zastępuje w czasie rzeczywistym alternatywnymi obrazami generowanymi komputerowo przez sztuczną inteligencję.

Co istotne, obrazy są przetwarzane w taki sposób, że obiekty nie są po prostu zamalowywane (jak w przypadku obiektywów Snapchat AR lub Memoji firmy Apple), lecz całkowicie edytowane.

Choć TransforMR nie działa jeszcze perfekcyjnie, to efekty są obiecujące. Obserwując klipy z TransforMR, możemy sobie wyobrazić, że w niedalekiej przyszłości oprogramowanie zostanie sprzężone z okularami AR, a my będziemy mogli ruszyć w świat, zastępując mijane po drodze samochody, budynki i przechodniów ich alternatywnymi wersjami. Takimi, jakie nam się zamarzą.

fot. Porsche AG, University of Duisburg-Essen, ETH Zurich


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto