A A A

Ekologiczny PDF

10 grudnia 2010, 11:59
Ekologiczny PDF

Międzynarodowa fundacja WWF wpadła na pomysł w jaki sposób zapobiec niepotrzebnemu drukowaniu dokumentów i - tym samym – zużywaniu zasobów naturalnych. Organizacja postanowiła wprowadzić do obiegu nowy format dokumentu.

Format WWF w rzeczywistości jest tym samym co znany wszystkim PDF, z jedną drobną różnicą: nie można go wydrukować. W ten sposób organizacja chce zachęcić użytkowników komputerów do częstszego zastanawiania się czy faktycznie istnieje konieczność wydrukowania przeglądanego właśnie dokumentu. Aby móc stworzyć szyfrowany dokument o takim rozszerzeniu należy zainstalować aplikację dostępną na stronie www.saveaswwf.com. Niestety, obecnie można korzystać wyłącznie z wersji dla systemu Mac OS X. Program dla Windowsów ma pojawić się już wkrótce.

Okazuje się jednak, że niektórzy blogerzy już złamali zabezpieczenia fundacji. Pytanie brzmi – po co? Rozwiązanie to może być z powodzeniem używane przez osoby, które często tworzą dokumenty pdf wyłącznie na potrzeby internetu.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto