A A A

Ekran dotykowy, którego nie zniszczysz

9 czerwca 2014, 14:20
Nadchodzi nowa generacja ekranów dotykowych - takich, których nie będzie dało się łatwo uszkodzić.
Ekran dotykowy, którego nie zniszczysz

Wszystkie pojemnościowe ekrany dotykowe reagują na nasze polecenia dzięki warstwie przewodnika będącego tlenkiem indu i cyny (ITO - idium tin oxide). Naukowcy oszacowali, że światowe zapasy indu, przy obecnym zapotrzebowaniu, wyczerpią się za około 10 lat - czytamy na santi.pl. Oznacza to konieczność opracowania nowej technologii.

Na jej tropie są naukowcy z Uniwersytetu Akron, którym udało się stworzyć materiał składający się z warstwy polimerowej i umieszczonych na nim elektrod. Jeden z autorów badania zapewnia, że od ITO jest bardziej przezroczysty, wytrzymały i tańszy w produkcji. Podczas testów bez trudu wytrzymał 1000 zgięć. Niegroźne są mu również upadki.

Nowa technologia wymaga dopracowania, ale już teraz zapowiada się bardzo obiecująco. Nie wiadomo jednak, kiedy będzie stosowana komercyjnie.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
10 czerwca 2014, 07:26
Witam! Jak znam życie, to nowa generacja ekranów dotykowych przełoży się na podwyższenie cen smartfonów, tabletów i innych urządzeń z ekranem dotykowym:oczy:.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto