A A A

Ekrany LCD podładują twój telefon

11 sierpnia 2011, 13:21
Ekrany LCD podładują twój telefon

Każdego dnia wielu z nas stoi przed problemem bardzo szybko wyładowujących się telefonów komórkowych oraz laptopów. Rozglądamy się wtedy nerwowo szukając najbliższego gniazdka kontaktowego. Wielu osobom udaje się jakoś poradzić z tym problemem, lecz sporo z nas w momencie, w którym naszym telefonom nie zostało już wiele mocy znajduje się w miejscach, gdzie nie ma możliwości podładowania baterii.

Jak to często bywa w życiu, są to przeważnie sytuacje, w których telefon jest nam bardzo potrzebny. Dzięki naukowcom z UCLA Henry Samueli School of Engineering and Applied Science problem ten już niedługo nie będzie nas trapił. Badacze z UCLA stworzyli nową technologię pozwalającą na pobieranie energii dla naszych elektronicznych gadżetów. Udało im się umieścić w wyświetlaczach fotowoltaiczne polaryzatory, przekształcające światło z otoczenia jak i światło słoneczne w elektryczność.

„Uważam, że jest to przełomowa technologia, która poprawi wydajność wyświetlaczy LCD. W dodatku polaryzatory mogą być również używane jako ogniwa słoneczne pobierające moc ze sztucznych źródeł światła oraz ze Słońca. Następnym razem będąc na plaży, możesz podładować swojego smartfona przy pomocy naszej gwiazdy” – powiedział Yang Yang – główny badacz pracujący nad opracowaniem przełomowej technologii.

Metoda wdrożenia nowej technologii do istniejących procesów produkcyjnych nie jest trudna, jej twórcy mają nadzieję, iż w niedługim czasie zostanie ona wykorzystana w przyszłych wersjach najbardziej oczekiwanych urządzeń na rynku.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto