A A A

Elastyczny ekran LCD

29 stycznia 2017, 10:00
Firma Japan Display zaprezentowała swój najnowszy wynalazek - giętki ekran LCD.
Elastyczny ekran LCD

Elastyczne ekrany nie są nowym pomysłem - znamy już projekty chociażby Samsunga czy LG. Wszystkie dotychczas zaprezentowane panele były jednak wykonane w technologii OLED, która idealnie nadaje się do tego celu. Z matrycami LCD jest o tyle trudniej, że ich konstrukcja opiera się na szklanych ściankach. Firma Japan Display postanowiła jednak podjąć wyzwanie i stworzyła ekran LCD oparty na giętkim plastiku.

Prototyp ma przekątną 5,5-cala i rozdzielczości Full HD. Jest grubszy i nieco cięższy od OLED-owych odpowiedników, ale jego koszt jego produkcji jest przy tym dużo niższy. Pozwoli to na zastosowanie go w urządzeniach ze średniej i niższej półki.

Firma podobno dostała już pierwsze zamówienia, co oznacza, że już niedługo mogą ukazać się urządzenia wyposażone w elastyczne ekrany LCD.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto