A A A

Elektroniczna wojna

5 września 2007, 12:30
Elektroniczna wojna

Financial Times, opierając się na informacjach urzędników Pentagonu, donosi o najskuteczniejszym ataku na sieć amerykańskiego Ministerstwa Obrony. Za tą cyberofensywą mieli stać hakerzy z Chin, działający na polecenie tamtejszego rządu. Pentagon przyznał, że lipcowy atak pokazał niedostateczny poziom zabezpieczeń. Wskutek działalności hakerów musiano wyłączyć część komputerów ministerstwa, ale jak zapewniają jego przedstawiciele, intruzi nie zdobyli dostępu do żadnych zastrzeżonych danych.

Nieoficjalnie mówi się o cybernetycznej wojnie, jaką prowadzą Armia Amerykańska oraz Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza. W odwecie za atak specjaliści z Pentagonu mieli doprowadzić do wyłączenia ważnych węzłów chińskiej sieci teleinformatycznej.

Źródło: DailyTech


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto