A A A

Elon Musk znów żartuje

3 grudnia 2021, 15:00
Szef Tesli lekceważy informacje o nieprawidłowościach w koncernie.
Elon Musk znów żartuje

Procesy czy coś innego?

Elon Musk wezwał na Twitterze do „gwizdania na Teslę". W tweecie zamieścił odsyłacz do gwizdka Tesli w kształcie prototypu pojazdu Cybertruck. Gwizdek można zakupić w sklepie koncernu.

Wielu użytkowników twierdzi, że szef Tesli nawiązał w ten sposób do procesów sądowych, które wnoszą przeciwko firmie byli i obecni pracownicy.

Niektóre sprawy dotyczą nękania w pracy. W październiku Tesla przegrała przed sądem federalnym w Kalifornii proces o odszkodowanie. Były pracownik koncernu, czarnoskóry Owen Diaz, ma otrzymać od firmy 137 mln dolarów zadośćuczynienia za szykany rasowe, które musiał znosić jako operator windy w głównej fabryce przedsiębiorstwa we Fremont.

Inny pracownik złożył w listopadzie pozew przeciwko Tesli za molestowanie seksualne i brak reakcji przełożonych na zgłaszane skargi.

Skutkiem wezwania Elona Muska na Twiterze do gwizdania na Teslę było wykupienie wciągu kilku minut wszystkich „cybergwizdków". Cena gadżetu wynosi 50 dolarów.

Musk ma na Twitterze około 65 milionów obserwujących.

fot. GGBot – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto