A A A

Energooszczędny monitor multimedialny XXL

3 sierpnia 2012, 08:44
Energooszczędny monitor multimedialny XXL

AOC zaprezentował nowy multimedialny monitor klasy profesjonalnej e2752Vq o przekątnej 27" (68,6 cm).

Model e2752Vq jest wyposażony w podświetlenie LED, obsługuje rozdzielczość Full HD (1920 x 1080) i zapewnia kontrast na typowym poziomie 1200:1 (kontrast dynamiczny 20 000 000:1). Powierzchnia ekranu jest wystarczająco duża, by w skali 1:1 wyświetlić obok siebie dwie strony dokumentu. Producent zapewnia, że monitor sprawdza się doskonale w pracach graficznych, w dynamicznych grach i odbiorze obrazu wysokiej rozdzielczości Full HD. Czas reakcji matrycy jest bardzo krótki (2 ms), co oznacza ostry i nierozmazany obraz nawet w szybko zmieniających się scenach. Ten uniwersalny monitor multimedialny ma również dwa wbudowane głośniki.

Ustawienie monitora można regulować. Ekran można nachylać w zakresie od -3°do 19°, a szeroki kąt widzenia (170° w pionie i 160° w poziomie) zapewnia wysoki komfort oglądania w biurze i w domu. Zintegrowane oprogramowanie Screen+ umożliwia podzielenie ekranu na osobne obszary, co pomaga wykonywać zadania przy jednoczesnym korzystaniu z różnych programów.

Do monitora można również podłączać urządzenia przez gniazda D-Sub, DVI-D, HDMI, DisplayPort oraz USB. Istnieje możliwość jednoczesnego podłączenia kilku urządzeń — wtyczek z pamięcią, laptopów, kamer lub aparatów cyfrowych.

Mimo dużych wymiarów ekranu, dzięki technologii LED, zużywa bardzo mało prądu. Podczas pracy pobór energii wynosi poniżej 38 W, a w trybie oczekiwania tylko 0,5 W. Specjalne oprogramowanie e-Saver oszczędza energię automatycznie odłączając monitor, gdy ten przez pewien czas nie jest używany. Model spełnia wymagania międzynarodowych norm dotyczących oszczędzania energii, w tym TCO 5.0, EPEAT Silver oraz Energy Star 5.0.

Monitor e2752Vq jest już dostępny, a jego sugerowana cena detaliczna to 1394zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto