A A A

Era poszerza zasięg szerokopasmowego internetu

22 czerwca 2010, 14:41
Era poszerza zasięg szerokopasmowego internetu

Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci Era i Heyah, systematycznie rozwija usługi dostępu do szerokopasmowego internetu i prowadzi prace nad rozbudową sieci poza największymi aglomeracjami. Dzięki temu także mieszkańcy terenów oddalonych od dużych miast mogą korzystać z dostępu do usług o najwyższej prędkości transmisji danych.

W ostatnim czasie PTC uruchomiła usługi w technologii 3G w kolejnych miejscowościach - w ten sposób na mapie zasięgu przybyło 27 nowych lokalizacji, w których użytkownicy mogą już korzystać z dostępu do mobilnego internetu blueconnect w technologii HSDPA. Są to, m.in.: Ostróda, Nidzica, Sokółka, Żyrardów, Łęczyca, Grodków, Sieradz, Jedlińsk, Okuninka, Bolesławiec, Olesno, Praszka, Staszów, Kolbuszowa, Przeworsk, Bochnia, Tomaszów Lubelski, Bolesław, Barcin, Rabka Zdrój.

W najbliższych planach operatora sieci Era i Heyah jest uruchomienie usług szerokopasmowych w technologii 3G w następnych miejscowościach, m.in.: Gostynin, Gniewkowo, Janikowo, Kamienna Góra, Krasnystaw, Kraśnik, Mszczonów, Olecko, Opoczno, Tarnobrzeg.

Obecnie w technologii HSDPA, zapewniającej prędkość transmisji dochodzącej do 7.2 Mbps, Polska Telefonia Cyfrowa oferuje dostęp do internetu w ponad 670 miejscowościach, obejmując swoim zasięgiem ponad 60% populacji Polski. Stale prowadzone są działania mające na celu dalszy rozwój technologii i szybkiej bezprzewodowej transmisji danych. Opracowywane są kolejne rozwiązania dla klientów usług internetowych – w ostatnich tygodniach operator wprowadził nowe oferty transmisji danych, oparte na zryczałtowanej opłacie, zarówno dla abonentów sieci Era, jak i użytkowników telefonów na kartę.

Każdy użytkownik bezprzewodowego internetu PTC może sprawdzić zasięg danej technologii internetowej na określonym obszarze dzięki mapie zasięgu dostępnej na stronie http://mapa.era.pl. Mapa przedstawia orientacyjny zasięg sieci Era i Heyah w podziale na technologie GSM/GPRS/EDGE, UMTS/HSDPA, WLAN.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto